O tym jak wygląda makijaż ślubny i jakie są etapy jego realizacji opowie nam profesjonalna makijażystka s salonu –  nowaTy.com.pl. Makijaż ślubny rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu z klientką. Rozmowa ta ma być ukierunkowana na osiągnięcie zamierzonego efektu, dobór intensywności, kolorystyki i kosmetyków do makijażu ślubnego. Dobór makijażu do typu cery, sukni ślubnej fryzury, dodatków i bukietu. Musimy także określić zasady podkreślania atutów urody klientki w makijażu ślubnym.

017b

Makijaż ślubny Łódź to jedyny taki makijaż w życiu kobiety, można śmiało stwierdzić najważniejszy. Musi być spójny i tworzyć całość razem z suknią ślubną, fryzurą, dodatkami i bukietem kwiatów Panny Młodej. W makijażu ślubnym oka zawsze możemy kolorystycznie nawiązać do odcieni występujących w występujących w wiązance ślubnej. Makijaż ten nie powinien być zbytnio, a lepiej aby współgrał z całym wizerunkiem. Pragniemy aby w tym czasie nasza klientka czuła się przede wszystkim komfortowo. z tym co ma na twarzy, ale należy też jej wytłumaczyć, że pewne elementy są niezbędne. Na początku naszego spotkania z Panną Młodą sprawdzamy stan jej skóry i ewentualnie jeżeli jest taka potrzeba to kierujemy ją do kosmetyczki na odpowiedni zabieg. Następnie przeprowadzamy wywiad z nią w celu poznania jej upodobań w makijażu prosimy także o pokazanie zdjęcia sukni. Ważną informacją jest dla nas także to jaki bukiet wybrała Panna młoda i jakie będą dodatki, chodzi o ich kolor i strukturę. Jeśli zdobędziemy takie informacje możemy zacząć wykonywać makijaż ślubny próbny. Pamiętamy oczywiście o tym, że przed nałożeniem makijażu należy oczyścić twarz tonikiem oraz nałożyć krem na twarz najlepiej rozświetlający i pod oczy odbijający światło.

To już koniec pierwszej części z  serii artykułów, które ukażą się na naszym blogu o makijażu ślubnym. Artykuły powstają we współpracy nowaTy.com.pl